Poradnik

Zarządzanie najmem

Dlaczego współpraca z Golden Square mi się opłaci?

Stworzyliśmy złoty standard w zarządzaniu najmem. Zapewniamy kompleksowe rozwiązania i najwyższą jakość obsługi klienta. Gdy nas poznasz, okaże się, że oferowany przez nas zysk ekonomiczny nie będzie jedynym powodem, dla którego zostaniesz z nami na dłużej. Porozmawiajmy! Przekonaj się, że nie ma w tym przesady.

Co wchodzi w zakres usługi zarządzania najmem?

Najważniejsze dla nas są: bezpieczeństwo Twojej nieruchomości i zapewnienie Ci stałego, stabilnego dochodu z wynajmu. W pigułce: 1. Przygotujemy lokal do wynajmu. Będziemy nadzorować wszelkie potrzebne prace remontowe i przygotujemy profesjonalne ogłoszenie. 2. Szybko znajdziemy rzetelnego najemcę i zajmiemy się wszystkimi formalnościami. 3. Będziemy regularnie monitorować stan nieruchomości w trakcie wynajmu. W razie potrzeby, zorganizujemy też bieżące naprawy. 4. Będziemy rozliczać płatności związane z lokalem, a Ty w każdej chwili będziesz móc sprawdzić ich stan. 5. Pod koniec okresu najmu, przedłużymy umowę z dotychczasowym najemcą lub znajdziemy nowego lokatora.

Ile wynosi wynagrodzenie za świadczone usługi?

Za przekazanie mieszkania pod nasza opiekę i wyszukanie pierwszego najemcy pobieramy opłatę w wysokości 100% miesięcznego czynszu najmu. Za wyszukanie kolejnego najemcy (opłata pobierana nie częściej niż raz w roku): 1. Opłata w wysokości 50% miesięcznego czynszu najmu za pełen miesiąc 2. W przypadku ponownego podpisania umowy lub przedłużenia umowy najmu przez dotychczasowego najemcę opłata wynosi 25% miesięcznego czynszu najmu za pełen miesiąc. Za samo zarządzanie mieszkaniem pobieramy co miesiąc 12% od kwoty płaconej przez najemcę, pomniejszonej o wysokość opłat (czynsz) i kosztów eksploatacyjnych (rachunki).

Czy wynagrodzenie jest pobierane również w przypadku, gdy mieszkanie nie jest wynajęte?

Nie, wynagrodzenie pobieramy tylko w przypadku, gdy mieszkanie jest wynajęte. To uczciwa forma rozliczenia.

Skąd wiem, że moje mieszkanie jest bezpieczne? Jak często odwiedzane są mieszkania znajdujące się pod opieką?

Mieszkania znajdujące się pod naszą opieką odwiedzamy minimum raz na 6 miesięcy. Podczas wizyty sporządzany jest protokół, który dostępny jest w systemie. Dzięki temu wiesz czy lokator dba o mieszkanie.

W jaki sposób mogę nadzorować swoje mieszkanie?

Do dyspozycji właściciela udostępniamy specjalny panel, gdzie widzi swoje nieruchomości, aktualne obłożenie, finanse i dokumenty.

W jaki sposób Golden Square weryfikuje najemców?

To przede wszystkim weryfikacja miękka – lata pracy z najemcami wykształciły w nas instynkt, który pozwala odróżnić dobrego najemcę od złego. Zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły: punktualność, język jakim posługuje się najemca, sposób zachowania, mowa ciała. Stosujemy także weryfikację twardą – najemca przechodzi specjalną weryfikację: tożsamości, zarobków, historii płatniczej i kredytowej.

Jak mogę podnieść wartość swojego mieszkania i kwoty za wynajem?

Są dwie możliwości. Możemy przeprowadzić remont nieruchomości w oparciu o Twoje preferencje i naszą znajomość tematu, bądź przeprowadzić homestaging - zmienić lub dodać małe detale, które zrobią dużą różnicę. Wybór zależeć będzie od Twoich oczekiwań oraz posiadanego budżetu. Jedno jest pewne - warto!

Jak szukacie najemców?

W Golden Square korzystamy oczywiście ze standardowych kanałów, takich jak portale z ogłoszeniami (otodom, olx, morizon, gratka). Jesteśmy świadomi jednak, że czasy się zmieniają i trzeba być aktywnym w poszukiwaniu klienta, dlatego najemców pozyskujemy również z portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram oraz wewnętrznych baz danych.

Czy wymagacie od najemców wykupienia ubezpieczenia?

Tak. Nasi najemcy zobligowani są do wykupienia ubezpieczenia OC najemcy. Jest to niewielki koszt, a zabezpiecza najemcę i właściciela.

Czy dysponujecie wzorami umów najmu?

Tak. Nasze umowy są wynikiem pracy najlepszych prawników i lat naszego doświadczenia, żeby jak najlepiej zabezpieczyć Twój interes.

Czy mam wpływ na to kto będzie wynajmował moje mieszkanie?

Oczywiście! Każdy właściciel wypełnia dokument ‘’Wytyczne właściciela mieszkania’’, w którym wskazuje swoje oczekiwania co do potencjalnego najemcy.

Czym jest pustostan?

To okres kiedy mieszkanie nie jest wynajęte i nie generuje dochodu.

Jak unikacie pustostanów?

Szukamy nowego najemcy jeszcze przed zakończeniem obecnej umowy najmu, tak żeby mieszkanie wynająć tuż po wyprowadzeniu się obecnego najemcy.

Kto rozlicza media?

Kwestia rozliczeń mediów zależy od oczekiwań właściciela. Jest kilka opcji: media rozlicza właściciel, media rozlicza Golden Square, media przepisywane są na najemcę.

Czy można przepisać media na najemcę?

Prąd, gaz, internet i telewizję można przepisać na najemcę. Nie dotyczy to wody.

Mieszkam za granicą - czy muszę być na miejscu, żeby przekazać mieszkanie pod opiekę?

Jeśli na miejscu będzie ktoś upoważniony do zaprezentowania nam mieszkania i przekazania kluczy, wówczas możemy ustalić szczegóły współpracy zdalnie, a podpisane dokumenty przesłać pocztą elektroniczną i tradycyjną.

Pośrednictwo

Dlaczego usługa pośrednictwa się opłaca?

1) Rynek nieruchomości znamy na wylot. Wiemy, ile naprawdę warte jest każde mieszkanie. 2) Jeśli chcesz sprzedać albo wynająć swoją nieruchomość, zadbamy o to, żeby jak najwięcej potencjalnych klientów mogło ją zobaczyć. Wiemy jak osiągnąć maksymalny zasięg ogłoszenia. Do tego, zorganizujemy profesjonalną sesję zdjeciową Twojej nieruchomości – więc koniec z frazesem “w rzeczywistości prezentuje się lepiej, niż na zdjęciach.”;) 3) Jako prawnicy z wykształcenia umiemy skrupulatnie sprawdzić stan prawny nieruchomości i zabezpieczyć każdą transakcję pod kątem formalno-prawnym. 4) Zabezpieczymy finansowanie przed podjęciem wiążących decyzji. 5) Dzięki doświadczeniu w największych instytucjach finansowych, jesteśmy naprawdę sprawnymi negocjatorami. Wywalczymy dla Ciebie najlepszą stawkę. 6)Cenimy Twój czas, dlatego zajmiemy się wszelkimi formalnościami i kontaktami z drugą stroną umowy.

Jakim rodzajem pośrednictwa się zajmujemy?

Zajmujemy się pośrednictwem we wszystkich rodzajach transakcji: sprzedaży, kupnie, wynajmie i najmie nieruchomości.

Ile kosztuje usługa pośrednictwa w sprzedaży/kupnie?

Koszt usługi pośrednictwa zależy od wielu czynników takich jak: typ nieruchomości, stan, lokalizacja. Prowizja mieści się w przedziale od 1,5% do 4% od wartości nieruchomości plus podatek VAT.

Gdzie pozycjonujemy ogłoszenie?

Korzystamy oczywiście ze standardowych kanałów takich jak portale do ogłoszeń (otodom, olx, morizon, gratka) Jesteśmy świadomi jednak, że czasy się zmieniły i trzeba być aktywnym w poszukiwaniu klienta dlatego potencjalnych klientów pozyskujemy również z portali społecznościowych takich jak facebook czy instagram oraz wewnętrznych baz danych.

Kto pokazuje mieszkanie?

My! Jesteśmy gotowi pokazywać nieruchomości 24/7. Ty masz wtedy czas dla siebie.

Czy przygotowujemy dokumenty?

Tak! Umowy najmu i umowy przedwstępne są po naszej stronie. Umowy przenoszące własność przygotowuje notariusz. Dodatkowo mamy do swojej dyspozycji prawników, którzy pomogą przygotować niestandardowe zapisy i umowy.

Czy pomagamy w skompletowaniu dokumentów?

Tak! Klient dostaje od nas informacje o wymaganych dokumentach.

Czy możemy pomóc w pozyskaniu finansowania?

Tak! Wywodzimy się ze świata finansów—pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą opcję.

Boję się utracić zadatek, jak się przed tym uchronić?

Bardzo często spotykamy się z tym pytaniem. Na szczęście wiemy jak zaplanować transakcje, żeby Twoje pieniądze były bezpieczne.

Czy można podpisać umowę otwartą?

Niestety nie. Wszystkie umowy podpisujemy na wyłączność. Przy współpracy dajemy z siebie 110% i dzielimy się wiedzą i latami doświadczeń, w zamian oczekujemy, że klient będzie współpracował tylko z Nami.

Inwestowanie w mieszkania na wynajem

Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca?

Tak! Dzięki naszej pomocy, zainwestujesz swoje pieniądze mądrze: podpowiemy jakie mieszkanie kupić, doradzimy najlepszą lokalizację i wykonamy wszystkie prace remontowe, aby podnieść wartość lokalu i zwiększyć jego rynkową atrakcyjność. Tak poprowadzona inwestycja w nieruchomość na wynajem gwarantuje stabilny przychód z wynajmowanego mieszkania, a jeśli zmienisz zdanie—możesz sprzedać swój lokal z zyskiem.

Czy moje zainwestowane pieniądze są bezpieczne?

Tak, to Ty kupujesz nieruchomość i jesteś jej właścicielem.

Jak pozyskam pieniądze na inwestycję w najem?

Udostępniamy usługę pomocy w uzyskaniu finansowania inwestycji. Wywodzimy się ze świata finansów—możesz zaufać naszym umiejętnościom.

Czy muszę brać czynny udział w procesie inwestycyjnym?

Nie. Zależy nam na Twoim czasie, więc zajmiemy się większością zadań. Zadbamy o zakup materiałów i wyposażenia oraz przypilnujemy harmonogramu prac. Oczywiście, jako inwestor masz wpływ na przebieg inwestycji—wszystkie najważniejsze decyzje konsultujemy z Tobą.

Ile czasu jest potrzebne na przygotowanie mieszkania do wynajęcia od momentu zakupu?

Jeśli kupujesz nowe mieszkanie—można je przygotować do wynajmu stosunkowo szybko. Kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego? Pomożemy Ci wybrać lokal o takim standardzie, żeby przygotowanie go do wynajęcia nie zajęło dłużej, niż kilka tygodni.

Jak wygląda proces inwestowania?

Jeśli myślisz, że zarabianie na nieruchomościach jest zarezerwowane tylko dla najbogatszych, jesteś w błędzie. Mądrze przeprowadzona inwestycja w nieruchomości gwarantuje dodatkowy przychód, znacznie wyższy niż lokata. Z naszą pomocą, taka inwestycja jest w Twoim zasięgu. Twój projekt inwestycyjny od A do Z: 1. Przeanalizujemy Twoje preferencje i budżet. 2. Starannie wyszukamy najbardziej korzystną okazję inwestycyjną. 3. Wybierzemy model finansowania (jeśli nie dysponujesz własnymi środkami, pomożemy zdobyć finansowanie). 4. Przygotujemy niezbędną dokumentację do realizacji projektu inwestycyjnego. 5. Pomożemy Ci sfinalizować zakup nieruchomości i, w razie potrzeby, zorganizujemy wszystkie potrzebne prace remontowe. 6. Zajmiemy się kompleksowym zarządzaniem najmem – Tobie pozostanie cieszyć się wysoką stopą zwrotu i stabilnym dochodem.

Jak wygląda usługa finansowania?

Dobrze wiemy, że pozyskanie środków na kupno nieruchomości nie jest łatwe (a przecież powinno!). Na szczęście wiemy, jak uprościć ten proces. Świat finansów nie ma przed nami tajemnic. Przed podpisaniem umowy przedwstępnej określimy Twoje możliwości finansowe, potem porównamy dla Ciebie oferty wszystkich banków i wspólnie wybierzemy najtańszą, a w końcu – zajmiemy się negocjacjami i pomożemy skompletować dokumenty. jak to działa, krok po kroku: 1. Zaczniemy od omówienia procesu finansowania, przeanalizujemy Twoje potrzeby i porozmawiamy o Twojej wymarzonej nieruchomości. 2. Zajmiemy się kompletną analizą finansową. 3. Przedstawimy Ci najkorzystniejsze oferty od banków. 4. Pomożemy w przygotowaniu i złożeniu wniosków o finansowanie. 5. Bank podejmie decyzję wstępną. 6. Wspólnie skompletujemy wszystkie dokumenty finansowe i dokumenty do nieruchomości. 7. Bank podejmie decyzję ostateczną, a Ty podpiszesz umowę. 8. Gotowe! Finansowanie jest już zabezpieczone, pozostaje kupić wymarzoną nieruchomość.